O NÁS

Blanka a Jaroslav, kontrast a společná synergie jsou výhodou našeho řešení. Společným cílem nás obou je tvořit užitečná a ocenitelná řešení pro firmy.

BlankaJaroslav
personální zdraví firmyekonomické zdraví firmy
zaměřuje se na lidský potenciálzaměřuje se na materiální potenciál
baví ji neuchopitelnost lidských vztahůbaví ho jasnost čísel
přináší potenciál změnyvytváří zázemí a stabilitu
vnímá systém sociálních vazeb a vztahůvnímá přesah možností různých oblastí
pozorná k možnostem růstu lidípozorný k možnostem růstu kapitál

ZPĚTNÉ VAZBY OD SPOKOJENÝCH KLIENTŮ

MISE A HODNOTY

MISE

Spolu s majiteli a manažery firem posouváme hranice možností osobní i firemní prosperity. Díky tomu otevíráme jejich maximální možný potenciál a tím pomáháme vytvářet silnou místní ekonomiku. 

DŮVĚRA

Spolupráce na základě podání ruky je pro nás víc, než smlouva a ještě něco málo… 

RESPEKT

Respektujeme jedinečnost a přínos každého jednotlivce, od majitele po uklízečku. 

AUTENTICITA

Jsme zkrátka sví, na nic si nehrajeme a ještě něco málo k tomu…

POKORA

Jsme tady pro doplnění a rozvíjení toho, co jste dosud vytvořili a máme k tomu hlubokou úctu.

RADOST ZE SPOLUTVOŘENÍ

Přejeme si, aby nás spolupráce bavila a zároveň byla užitečná.

ODHODLANOST

I my chceme vidět konkrétní výsledky a jsme ti, kdo s vámi táhnout za společný provaz.

NÁŠ PŘÍBĚH

Sedm let našich životů

Blanky, Jarka, Lidí a zdrojů…

2015

Blanka: Díky práci v projektu Moudrého podnikání žen si uvědomuje, že sólo cesta má svůj strop. Cítí únavu z toho, že je “sama vojákem v poli” a hledá vhodný protějšek k založení firmy. Někoho, kdo by doplnil nejen genderovou polaritu, ale i její dovednosti a schopnosti. 

Jarek: Je úspěšným korporátním bankéřem, který myslí na to, že jednou své zkušenosti s firmami zúročí jiným způsobem.  Po 22 letech a 5 měsících uzavírá své působení v korporátním světě, ale odnáší si dobré vztahy a své zavedené telefonní číslo – pro obchodníka to nejdůležitější.

2016

28. června 2016 podepisujeme smlouvu a rodí se firma Lidé a zdroje. Mnozí nás od názvu zrazují, ale pro nás je symbolický. Blanka = “Lidé” a Jarek = “Zdroje”.

První rok byl jen o tom říct okolí JSME TADY. Povídat si s majiteli firem o tom, jak pracujeme a co se za tím českým názvem skrývá. Že je to opravdu o LIDECH, kteří pracují se ZDROJI pro vaši spokojenost. Lidé samotní ale nejsou zdroje… hráli jsme s těmi příměry. Snad fungují – po pár letech jsme se na jednom firemním WS u piva dozvěděli, že nám mezi sebou říkají Lidé a Prazdroje… proč ne! 🙂

Rodí se též koncept zdravé firmy a my si uvědomujeme, že právě o toto nám jde. Navazujeme první spolupráce. 

2017 – 2019

Vidíme, co funguje a spokojené reakce zákazníků nás inspirují k rozšiřování nabídky služeb. Vzděláváme se a to, co se nám zdálo bláznivé (jako třeba councilový kruh), se stává součástí naší práce. Rodí se projekt “Voňavá Ryba” aneb snídaně pro majitele firem nad tématy týkající se vedení lidí. Uskutečňuje se první ročník Manažerské akademie

2020 – 2022

… krize zoceluje aneb s COVIDEM jsme nepočítali. Vyrostli jsme z ní a už je co ukázat. Máme reference, které nám říkají, že jsme na správné cestě. Zkoušíme první spolupracovníky, projekty pro radost a plnění snů majitelů. 

A jak to vše může souviset s Human designem? A co se začne dít s lidmi, když vezmeme firemní tým na na celodenní pouť nebo laserovou střelnici? Baví nás netradiční přístupy k řešení tradičních situací.

2023

Sedmý rok fungování…věříme, že sedmička je nejen šťastné číslo. Stejně jako život člověka vedou sedmileté periody, i my směřujeme na novou úroveň fungování. Navazujeme nové spolupráce, konkretizujeme a rozšiřujeme nabídku. Na Manažerskou akademii navazujeme druhou částí s tématem „Situační vedení lidí„. 

Tento rok je ještě před námi…projdeme ho společně? 
Třeba i s vámi?

Na setkání se těší Blanka a Jarek.
Jsme tu pro vás.